Opony bieżnikowane – czy to się opłaca?

Dlaczego należy wymieniać opony na zimę?
14 lutego 2020
spalanie paliwa
Jak opony wpływają na spalanie paliwa?
14 lutego 2020
Pokaż wszystkie
opony samochodowe

Opony bieżnikowane są produktami, które mają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Decyzja o zakupie powinna być podjęta indywidualnie, ponieważ efektywność tego rozwiązania uzależniona jest od wielu czynników, między innymi intensywności korzystania z samochodu, stylu jazdy, czy też oczekiwań kierowcy.

Bieżnikowanie opon, wykonane prawidłowo, pozwala użytkować ogumienie przez kolejne sezony. Z pewnością zabieg ten nie sprawdzi się w przypadku opon tanich, których okres użytkowania już przez producenta został obliczony na tak zwane jedno życie techniczne. Natomiast opony o solidnym karaksie, produkowane przez uznane marki, często podlegają bieżnikowaniu, doskonale sprawdzając się później w różnych warunkach drogowych.

Czym są opony bieżnikowane?

Odpowiadając na częste pytanie, czym są opony bieżnikowane, należy wskazać, iż jest to ogumienie używane, które wyposażono w nowy bieżnik. Proces bieżnikowania może odbywać się na gorąco lub na zimno. W pierwszym przypadku nakłada się mieszankę gumową, wulkanizując oponę w prasie w wysokiej temperaturze. Bieżnikowanie opony na zimno z kolei polega na przyklejeniu nowego bieżnika do opony.

Bieżnikowaniu podlegają niemal wszystkie rodzaje opon, włączając w to ogumienie samochodów ciężarowych czy maszyn rolniczych. Dzięki zakupowi opon bieżnikowanych można zaoszczędzić kilkadziesiąt procent ceny nowego ogumienia. Na rynku można spotkać opony bieżnikowane zimowe i letnie, których koszt zwykle jest dużo niższy od nowego kompletu gum. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorców dysponujących liczną flotą pojazdów, ponieważ pozwala poczynić znaczne oszczędności związane z zakupem opon, dedykowanych przede wszystkim do samochodów dostawczych.

Opony bieżnikowane opinie

Opony bieżnikowane opinie mają dobre, dzięki niskiej cenie i wysokiej jakości. Decydując się na to rozwiązanie, warto wybierać modele markowe, charakteryzujące się dużą odpornością. Prawidłowo wykonane bieżnikowanie nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków dla bezpieczeństwa jazdy, czy wzrostu spalania paliwa. Opony zimowe bieżnikowane stanowią dziś poważną alternatywę dla nowego ogumienia, głównie ze względu na cenę. W niewielkim budżecie można zmieścić zakup kompletu opon uznanych na rynku producentów.

Decydując się na opony bieżnikowane, opinie ekspertów będą ważnym elementem, pozwalającym wybrać odpowiedni produkt. Specjaliści z zakładów wulkanizacyjnych doradzą, który model spełni oczekiwania klienta, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Wśród dostępnego asortymentu można znaleźć opony terenowe bieżnikowane, przeznaczone do zastosowania w samochodach osobowych, a także dostawczych i rolniczych. Korzystając z profesjonalnej porady, łatwo można dopasować model do pojazdu i jego przeznaczenia.

Opony bieżnikowane stanowią ciekawą alternatywę dla nowego ogumienia. Swoich zwolenników znajdą przede wszystkim wśród właścicieli samochodów ciężarowych, dysponujących znaczną flotą pojazdów. Prawidłowo przeprowadzone bieżnikowanie markowych opon jest gwarancją wieloletniego, bezpiecznego, komfortowego i ekonomicznego eksploatowania pojazdów.

Call Now Button