Wulkanizacja

Serwis Opon

Serwis opon Berlux oferuje szeroki wachlarz usług, obejmujący czynności serwisowe ogumienia samochodowego. Dysponując specjalistycznym sprzętem, montujemy opony od rozmiaru 12’’ do 56’’. Głównym dostawcą materiałów wulkanizacyjnych do naszych serwisów opon jest firma TIPTOPOL – europejski lider w branży wulkanizacyjnej.

Serwis opon w Warszawie prowadzimy w dwóch lokalizacjach: przy ul. Nowodworskiej 33 oraz przy ul. Cieślewskich 25d. Dzięki temu zyskują Państwo możliwość wyboru warsztatu położonego blisko miejsca zamieszkania. Oba zakłady wyposażone są w profesjonalny sprzęt, umożliwiający wykonanie wszelkich czynności serwisowych ogumienia. Przeprowadzamy wymianę opon na Białołęce oraz w serwisie działającym na terenie dzielnicy Tarchomin. Oprócz tego prowadzimy mobilną wulkanizację w Warszawie, z dojazdem we wskazane przez klienta miejsce.

Wymiana opon Warszawa

Nasz serwis kół w Warszawie to kompleksowa oferta związana z montażem, konserwacją, naprawami oraz przechowywaniem opon. Wykonujemy montaż i demontaż kół, opon, a także prostowanie felg. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym komputerowe wyważenie kół niezależnie od ich wielkości. W naszym warsztacie przy ul. Cieślewskich oferujemy także serwis kół do samochodów ciężarowych, TIR-ów, autobusów oraz maszyn budowlanych i rolniczych.

Wiedząc, jak istotne ze względów bezpieczeństwa, jest prawidłowe dobranie, zamontowanie oraz kontrolowanie opon, realizujemy całościowe usługi w tym zakresie, pomagając Klientom w wyborze odpowiednich opon, a także weryfikując stan techniczny posiadanego ogumienia. Osoby, które decydują się na wymianę kół w naszym serwisie, mają także możliwość skorzystania z usługi sezonowego przechowywania opon. Decydując się na skorzystanie z usług wymiany opon na Tarchominie, przygotujemy auto do bezpiecznej podróży.

Wulkanizacja Warszawa

Wulkanizacja w Warszawie wykonywana jest w dwóch lokalizacjach. Przy ulicy Cieślewskich dysponujemy sprzętem umożliwiającym serwisowanie kół samochodów TIR. Dojazd do warsztatu odbywa się drogą bez ograniczeń dla aut ciężarowych. Wulkanizacja Białołęka to także naprawa ogumienia na zimno lub na gorąco termopresem. Dzięki tej metodzie można przywrócić sprawność uszkodzonym oponom, bez konieczności ich wymiany.

Wulkanizacja Tarchomin to usługi dedykowane przede wszystkim posiadaczom samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Realizujemy naprawy serwisowe opon, prostowanie felg, konserwację, a także zlecenia z zakresu automechaniki samochodowej. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółowym katalogiem ofertowym Berlux Opony. Pomożemy Państwu wybrać odpowiednie ogumienie, uwzględniając specyfikę pojazdu oraz jego przeznaczenie. Nasi specjaliści skontrolują stan posiadanych opon oraz dokonają niezbędnych czynności serwisowych. Wstępną rezerwację terminu wizyty w warsztacie możecie Państwo wykonać poprzez stronę internetową lub telefonicznie. Bez względu na to, który serwis Państwo wybiorą gwarantujemy, że wymiana opon w Warszawie zostanie przeprowadzona profesjonalnie i kompleksowo.

W NASZYCH SERWISACH ZAMONTUJEMY PAŃSTWU
KAŻDĄ OPONĘ OD 12" DO 56"


Niskie profile nie stanowią problemu dla naszej wykwalifikowanej załogi mającej do dyspozycji profesjonalny sprzęt oraz materiały wulkanizacyjne z najbardziej renomowanych firm.

Głównym dostawcą materiałów wulkanizacyjnych do naszych serwisów opon jest firma TIPTOPOL lider w produkcji i dystrybucji materiałów wulkanizacyjnych w Europie.


ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH W NASZYCH SERWISACH OPON

Uwaga naprawy serwisowe na gorąco przeprowadzamy na miejscu
przy ulicy Cieślewskich 25D Białołęka posiadamy Termopres w naszym serwisie.


ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG -
SERWIS OPON WARSZAWA BIAŁOŁĘKA i TARCHOMIN


Montażownica AS 944LL 2V jest profesjonalną maszyną przeznaczoną dla wymagających serwisów oponiarskich, wyposażona jest w system LL do

Dobra wulkanizacja

Prawidłowo dobrane, zamontowane i kontrolowane opony wpływają na bezpieczeństwo i mogą bardzo długo służyć kierowcy. Oprócz sprawdzania głębokości bieżnika bardzo ważna jest też regularna kontrola ciśnienia. Trzeba także regularnie sprawdzać stan techniczny opony (wygląd bieżnika), ale i auta. Pamiętaj, że minimalna dopuszczalna głębokość bieżnika to 1,6 mm. W przypadku opon letnich warto jednak zmienić opony, gdy bieżnik ma głębokość 3 mm, bo już wtedy ma znacznie ograniczone osiągi. Bieżnik opony zimowej traci swoje właściwości też już na poziomie 3, a nawet 4 mm. Ciśnienie opon najlepiej jest sprawdzać rano lub po min. 30-minutowym postoju.

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach uchroni oponę przed wieloma uszkodzeniami. Ciśnienie powinno się sprawdzać co 2 tygodnie, i trzymać się wytycznych zalecanych przez producenta. Jeśli nie masz czasu na regularną kontrolę opon, to postaraj się obejrzeć je dokładnie gdy: często jeździsz z dużymi obciążeniami, masz podejrzenie uszkodzenia, bo otarłeś bok opony, najechałeś na jakiś przedmiot, krawężnik, dziurę w jezdni. Dlaczego? Silne uderzenie opony o krawężnik, krawędź dziury może spowodować zerwanie osnowy opony, czyli osłabienie jej szkieletu. W miejscu takiego uszkodzenia pojawia się bąbel, który może pęknąć w czasie jazdy i spowodować utratę panowania nad pojazdem. 

Przed wyjazdem na dłuższą trasę najlepiej:
Sprawdź oponę czy powierzchnia opony jest wolna od ciał obcych (np. gwoździ), czy nie jest przecięta lub nie ma ubytków w budowie, czy nie jest rozerwana, czy bieżnik i każdy inny element opony pozostają na swoim miejscu i czy mają odpowiedni wygląd, czy opona nie ma wybrzuszeń i nieregularności i, przede wszystkim, czy bieżnik opony zużywa się równomiernie. W przypadku uszkodzeń eksploatacyjnych wskazówką dla kierowców może być ściąganie auta na boki lub drżenie kierownicy. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń eksploatacyjnych jest niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach, nieprawidłowy montaż opon, zły dobór i montaż felg. Przecięcia, uszkodzenia przez środki chemiczne i oleje, odseparowanie bieżnika, rozwarstwienia gumy.

W ruchu należy zwróć uwagę czy toczenie opon powoduje mocne wibracje, hałas, drżenia kierownicy (objawy niejednorodności opony), zwiększone zużycie paliwa czy samochód nie ma tendencji do znoszenia w prawo lub w lewo UWAGA! Pamiętaj, żeby nie naprawiać opon samodzielnie. Jeśli zauważyłeś jakąś nieprawidłowość udaj się do zakładu wulkanizacyjnego na profesjonalny przegląd opon. Niezauważone uszkodzenia eksploatacyjne prowadzą często do konieczności wymiany opon czy elementów zawieszenia auta, ale w skrajnych wypadkach do niebezpiecznego wystrzału opony w trakcie jazdy. Regularne kontrole oraz dbałość zarówno o samochód, jak i opony mocno zwiększa twoje bezpieczeństwo na drodze.

Call Now Button