Opony nowe

POSIADAMY W SPRZEDAŻY OPONY LETNIE, ZIMOWE I CAŁOROCZNE W SUPER CENACH RÓŻNYCH MAREK

SPRAWDŹ AKTUALNE CENY W NASZYM SKLEPIE LUB POD NUMEREM

022 435 98 48
509 659 517
hubert@berlux.com.pl

ZADZWOŃ A NA PEWNO SPROSTAMY TWOIM WYMAGANIOM

Nasza oferta to także sprzedaż opon nowych, pochodzących od renomowanych producentów. W asortymencie posiadamy ogumienie letnie oraz zimowe, dopasowane do konkretnego modelu pojazdu. Zajmujemy się także nietypowymi rozmiarami opon, wystarczy się z nami skontaktować, aby zamówić niestandardowy produkt.

Nowe opony to konieczność w sytuacji, w której nie zmienialiśmy ich okresowo lub też dotychczasowe ogumienie używane było już wiele lat. Opony dobrej jakości znacznie podnoszą bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, co nabiera szczególnego znaczenia głównie w porze zimowej.

Opony nowe Warszawa

Decydując się na opony nowe w Warszawie, warto skorzystać z profesjonalnej porady, jaki produkt wybrać, aby dopasować oponę do konkretnego modelu samochodu, a także stylu jazdy kierowcy. Niezbędne jest także przestrzeganie terminów wymiany ogumienia przed sezonem zimowym i letnim. Jak wskazują szacunki, blisko 15 procent kierowców, nie decyduje się na sezonową zmianę opon. Zwykle większą wagę przywiązujemy do wymiany ogumienia na zimę, nie mając świadomości, iż poruszanie się na oponach zimowych w sezonie letnim jest niebezpieczne. Producenci wskazują, iż powyżej średniej dobowej temperatury 7 stopni Celsjusza, niezbędna jest wymiana ogumienia na letnie.

Opony zimowe z reguły są dość miękkie, a optymalne parametry osiągają dopiero w temperaturze niższej niż wskazane 7 stopni Celsjusza. Co ważne, ten rodzaj ogumienia posiada specyficzny bieżnik i dużą liczbę nacięć (lamelek). Centralne rowki skutecznie odprowadzają śnieg i błoto. Latem, materiał, z którego zrobione są opony, traci swoje właściwości i nie zapewnia odpowiedniej trakcji, co znacznie pogarsza bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Eksploatacja opon zimowych w upalne dni może spowodować uszkodzenia ogumienia, które wykluczą oponę z dalszego użytkowania. W takich sytuacjach często występuje odklejanie się bieżnika, plamy, odparzenia, przecięcia oraz rozdarcia boków, które doprowadzają do zniszczenia nitek osnowy, a także odkrycia drutówki. Uszkodzenie może wywołać również nieco szybsze najechanie na krawężnik lub przejazd przez zapadnięte studzienki czy ubytki w asfalcie.

Nowe opony zimowe

Ze względu na trudne warunki jazdy w okresie zimowym, wybór ogumienia ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. W naszej ofercie mamy nowe opony zimowe od sprawdzonych producentów, którzy stale pracują nad udoskonalaniem swoich produktów. Współczesne opony zimowe charakteryzują się specjalnie zaprojektowanym systemem rowków, dlatego bieżnik jeszcze lepiej dopasowuje się do powierzchni, poprawiając przyczepność auta. Aby uniknąć kolejek w wulkanizacji przed rozpoczęciem sezonu zimowego, oferujemy mobilny serwis opon w Warszawie. W ramach tej usługi dojedziemy we wskazane przez klienta miejsce i wymienimy letnie ogumienie na opony zimowe, przygotowując auto do dalszej jazdy.

Nowe opony letnie

W naszej ofercie znajdują się także opony letnie, które są produktami twardszymi od ich odpowiedników przeznaczonych do wykorzystania zimą. Ogumienie posiada zwiększoną odporność na mechaniczny kontakt z przeszkodami, tym samym minimalizując ryzyko uszkodzenia opony po najechaniu na przeszkodę, krawężnik czy zapadniętą studzienkę w drodze. Posiadają także znacznie większą przyczepność do drogi w warunkach podwyższonej temperatury otoczenia. Jak pokazują testy ADAC i innych organizacji zajmujących się profesjonalnym sprawdzaniem opon w rozmaitych warunkach, problem dla wersji zimowych stanowi długa droga hamowania. Obliczono, iż przy limitach prędkości obowiązujących na autostradach, droga hamowania w przypadku stosowania opon letnich może skrócić się o 20-25 metrów, w porównaniu do wersji zimowej.

Warto także pamiętać, iż opony letnie są przystosowane do pokonywania mokrych nawierzchni np. po ulewach. Odpowiednia konstrukcja bieżnika pozwala na skuteczne odprowadzanie wody, niwelując ryzyko poślizgu i w konsekwencji spowodowania stłuczki lub wypadku. Warto zatem zadbać nie tylko o regularną wymianę opon, ale także o ich stan techniczny. Kontrola wysokości bieżnika, ciśnienia w kołach, a także odpowiednie ich wyważenie to sprawy kluczowe, o których powinien pomyśleć każdy kierowca. Sprzedając opony w Warszawie, zajmujemy się także ich serwisowaniem. Można skorzystać z usług sezonowej zmiany ogumienia lub sprawdzenia aktualnego stanu technicznego kół, co pozwoli na wcześniejsze zauważenie uszkodzeń lub śladów nadmiernego zużycia bieżnika.

Sprzedaż opon Warszawa

Nasza oferta to sprzedaż opon w Warszawie oraz kompleksowy serwis ogumienia. Mimo iż polskie prawo nie nakłada na kierowców obowiązku okresowej zmiany opon, w zależności od pory roku, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Podczas

likwidacji szkody z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczyciele nie sprawdzają, jakie ogumienie było używane w trakcie wypadku. Jednakże znacznie trudniej jest, gdy staramy się o odszkodowanie z polisy Auto Casco. Wówczas odpowiedzialność może być przeniesiona na kierowcę, który nie zadbał o sezonową zmianę opon. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji zaniża wysokość odszkodowania lub stara się obarczyć winą kierowcę, unikając wypłaty jakiegokolwiek zadośćuczynienia.

Jeśli szukacie Państwo kompleksowych usług w zakresie doboru, sprzedaży i serwisu ogumienia – zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiednich produktów. W ciągłej sprzedaży posiadamy opony wielosezonowe, letnie oraz zimowe. Cechuje nas wysoka jakość oferowanych produktów oraz bogaty asortyment, pozwalający na dopasowanie odpowiedniego modelu do Państwa pojazdu oraz reprezentowanego stylu jazdy. Dzięki dobrze dobranym oponom kierowcy zapewniają sobie bezpieczeństwo i komfort podróżowania po drogach o różnej nawierzchni.

PRZYKŁADOWY CENNIK MARKI DĘBICA

Call Now Button