Wulkanizacja TIR

Serwis Opon

Naprawa opon w samochodach ciężarowych

Nasz serwis opon jest dedykowany także dla samochodów ciężarowych i tirów. Oferujemy wszelkie czynności serwisowe związane z wulkanizacją i naprawą opon. Korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy ogumienia oraz specjalistycznego sprzętu, pozwalającego na szybkie przeprowadzenie serwisu. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy w Warszawie przy ulicy Nowodworskiej lub Cieślewskich, gdzie oferujemy serwis opon tirów i samochodów ciężarowych wszelkich typów i marek.

Wulkanizacja - Samochody ciężarowe i tiry

Naprawa i serwisowanie samochodów ciężarowych i tirów to nasza pasja, na której znamy się jak nikt inny. Oferujemy kompleksową pomoc związaną z montażem, konserwację oraz przeprowadzaniem napraw w kołach Państwa pojazdów. Każde zlecenie rozpoczynamy od wykonania diagnozy komputerowej, która pozwala ustalić szczegółowe zapotrzebowanie konkretnego pojazdu i jego aktualny stan techniczny.

Ponieważ serwis opon w tirach i ciężarówkach jest szczególnie trudny do samodzielnego wykonania, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. W naszej ofercie znajduje się między innymi:

  • naprawa opon - ciężarówka,
  • serwis opon - tir,
  • wymiana/montaż nowych kół,
  • wyważanie i regulacja kół,
  • doradztwo w temat eksploatacji pojazdu i jego ogumienia.

Wulkanizacja TIR Warszawa

Szczególnie trudnym zadaniem jest wulkanizacja tirów, która powinna przebiegać szybko i nie powodować dłuższych przestojów w Państwa firmie. Dlatego naszym Klientom oferujemy najkrótsze terminy realizacji zlecenia oraz możliwość udzielenia pomocy natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą, umówić termin wykonania usługi oraz miejsce jej przeprowadzenia. Oferujemy wulkanizację mobilną, co eliminuje problem transportu tira lub ciężarówki do naszej firmy.

Przeprowadzana przez nas wulkanizacja tira obejmuje także prostowanie felg, konserwację układu, naprawę automechaniki pojazdu. W każdej sytuacji jesteśmy do Państwa dyspozycji oraz gwarantujemy pełne zadowolenie z wyboru naszego serwisu opon tir.

Serwis opon i wulkanizacja dla Klientów z Warszawy


Niskie profile nie stanowią problemu dla naszej wykwalifikowanej załogi mającej do dyspozycji profesjonalny sprzęt oraz materiały wulkanizacyjne z najbardziej renomowanych firm.

Wszystkim Klientów oferujemy najwyższą jakość usług oraz profesjonalne podejście do ich potrzeb. Korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości ogumienia marki TIPTOPOL, lidera na rynku europejskim w produkcji i sprzedaży rozwiązań dla wulkanizacji tirów i naprawy opon w ciężarówkach. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszą firmą w celu umówienia terminu wykonania serwisowania. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, przedstawią wstępny kosztorys oraz pomogą dobrać odpowiedni zestaw usług do Państwa potrzeb.


ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH W NASZYCH SERWISACH OPON

Uwaga naprawy serwisowe na gorąco przeprowadzamy na miejscu
przy ulicy Cieślewskich 25D Białołęka posiadamy Termopres w naszym serwisie.


ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG -
SERWIS OPON WARSZAWA BIAŁOŁĘKA i TARCHOMIN


Montażownica AS 944LL 2V jest profesjonalną maszyną przeznaczoną dla wymagających serwisów oponiarskich, wyposażona jest w system LL do

Dobra wulkanizacja

Prawidłowo dobrane, zamontowane i kontrolowane opony wpływają na bezpieczeństwo i mogą bardzo długo służyć kierowcy. Oprócz sprawdzania głębokości bieżnika bardzo ważna jest też regularna kontrola ciśnienia. Trzeba także regularnie sprawdzać stan techniczny opony (wygląd bieżnika), ale i auta. Pamiętaj, że minimalna dopuszczalna głębokość bieżnika to 1,6 mm. W przypadku opon letnich warto jednak zmienić opony, gdy bieżnik ma głębokość 3 mm, bo już wtedy ma znacznie ograniczone osiągi. Bieżnik opony zimowej traci swoje właściwości też już na poziomie 3, a nawet 4 mm. Ciśnienie opon najlepiej jest sprawdzać rano lub po min. 30-minutowym postoju.

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach uchroni oponę przed wieloma uszkodzeniami. Ciśnienie powinno się sprawdzać co 2 tygodnie, i trzymać się wytycznych zalecanych przez producenta. Jeśli nie masz czasu na regularną kontrolę opon, to postaraj się obejrzeć je dokładnie gdy: często jeździsz z dużymi obciążeniami, masz podejrzenie uszkodzenia, bo otarłeś bok opony, najechałeś na jakiś przedmiot, krawężnik, dziurę w jezdni. Dlaczego? Silne uderzenie opony o krawężnik, krawędź dziury może spowodować zerwanie osnowy opony, czyli osłabienie jej szkieletu. W miejscu takiego uszkodzenia pojawia się bąbel, który może pęknąć w czasie jazdy i spowodować utratę panowania nad pojazdem. 

Przed wyjazdem na dłuższą trasę najlepiej:
Sprawdź oponę czy powierzchnia opony jest wolna od ciał obcych (np. gwoździ), czy nie jest przecięta lub nie ma ubytków w budowie, czy nie jest rozerwana, czy bieżnik i każdy inny element opony pozostają na swoim miejscu i czy mają odpowiedni wygląd, czy opona nie ma wybrzuszeń i nieregularności i, przede wszystkim, czy bieżnik opony zużywa się równomiernie. W przypadku uszkodzeń eksploatacyjnych wskazówką dla kierowców może być ściąganie auta na boki lub drżenie kierownicy. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń eksploatacyjnych jest niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach, nieprawidłowy montaż opon, zły dobór i montaż felg. Przecięcia, uszkodzenia przez środki chemiczne i oleje, odseparowanie bieżnika, rozwarstwienia gumy.

W ruchu należy zwróć uwagę czy toczenie opon powoduje mocne wibracje, hałas, drżenia kierownicy (objawy niejednorodności opony), zwiększone zużycie paliwa czy samochód nie ma tendencji do znoszenia w prawo lub w lewo UWAGA! Pamiętaj, żeby nie naprawiać opon samodzielnie. Jeśli zauważyłeś jakąś nieprawidłowość udaj się do zakładu wulkanizacyjnego na profesjonalny przegląd opon. Niezauważone uszkodzenia eksploatacyjne prowadzą często do konieczności wymiany opon czy elementów zawieszenia auta, ale w skrajnych wypadkach do niebezpiecznego wystrzału opony w trakcie jazdy. Regularne kontrole oraz dbałość zarówno o samochód, jak i opony mocno zwiększa twoje bezpieczeństwo na drodze.

Zapoznaj się także z naszą ofertą opon używanych do tirów
Call Now Button