Komputerowa geometria kół

Profesjonalne ustawienie zbieżności kół dla Klientów z Warszawy

Zbieżność kół to kluczowy parametr układu jezdnego. Opisuje on stopień wzajemnego ustawienia kół na przeciwległych stronach tej samej osi. Gdy koła zwrócone są do wewnątrz, mówimy o zbieżności dodatniej, gdy są zwrócone na zewnątrz, mówimy o zbieżności ujemnej lub rozbieżności. Ustawienie tego parametru polega przede wszystkim na odpowiednim sprofilowaniu kół względem siebie. Dodatkowym parametrem określającym ich geometrię jest kąt nachylenia, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

Kiedy warto udać się na badanie geometrii auta i ustawienie zbieżności?

Zaburzona geometria kół jest szczególnie szkodliwa dla opon. Wpływa na ich przedwczesne zużycie, powodujące, że wewnętrzna i zewnętrzna strefa bieżnika ścierają się nierównomiernie. W efekcie opony tracą swoje właściwości jezdne dość szybko, skraca się ich żywotność i nie są w stanie zapewnić odpowiedniej przyczepności do nawierzchni..

O zaburzonej geometrii kół mogą świadczyć różne symptomy związane z zachowaniem i sterownością samochodu. Główny dotyczy jego samoczynnego ściągania na jedną ze stron. Co równie ważne, niewłaściwe ustawienie zbieżności kół wpływa na zwiększone zużycie paliwa, a tym samym na koszty użytkowania pojazdu. Powoduje również nadmierny opór podczas obrotu kierownicą oraz niewielkie opóźnienia w reakcji kół.


Kiedy przeprowadzać ustawienie zbieżności kół?

Ustawienie zbieżności kół warto przeprowadzać wyłącznie u profesjonalnego kontrahenta. Zaleca się robić to:

  • minimum 1 raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego
  • zawsze przy kupnie auta używanego
  • po wymianie elementów zawieszenia lub układu kierowniczego po kolizji drogowej
  • przy nierównomiernie zużywających się oponach
  • przy problemach z prowadzeniem auta
  • przy nieprawidłowym ustawieniu kierownicy

Nasza firma wykonuje komputerowe badanie i ustawienie zbieżności kół w Warszawie. Naszym Klientom oferujemy:

  • badanie zbieżności kół osi przedniej i tylnej
  • badanie kąta pochylenia koła
  • badanie kąta pochylenia sworznia zwrotnicy
  • badanie kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Ustawienie geometrii kół nie tylko poprawia komfort jazdy, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo w czasie podróży. Warto przynajmniej raz w roku zlecić pełną kontrolę kół i stanu zawieszenia. Właściwe ustawienie zbieżności kół wpłynie na poziom sterowności pojazdu, poprawi jego stabilność w czasie wchodzenia w zakręty, a tym samym zminimalizuje możliwość wpadnięcia w poślizg. Ponadto wpłynie na tempo zużycia opon, przedłużając ich żywotność oraz pomoże ograniczyć ilość zużywanego paliwa.

Geometria kół – Warszawa

Nasza firma wykorzystuje najnowszej generacji urządzenia do ustawiania zbieżności kół. Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie podejmą się pracy z Państwa pojazdem. Dajemy pełną gwarancję niezawodnego serwisu.

Usługi związane z przeprowadzeniem badania geometrii kół i ustawieniem ich zbieżności kierujemy do kierowców z terenu miasta Warszawa. Posiadamy dwa profesjonalne warsztaty zlokalizowane na Białołęce i Tarchominie Serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu oraz ustalenia terminu Państwa wizyty w naszej firmie. Serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu oraz ustalenia terminu Państwa wizyty w naszej firmie. A także zachęcamy do zapoznania się z ofertą felg z czujnikiem ciśnienia oraz wulkanizacją opon

Call Now Button