Opony asymetryczne

opony kierunkowe
Opony kierunkowe
6 września 2019
indeks nośności opon
Indeks prędkości i nośności opon
9 października 2019
Pokaż wszystkie
opony asymetryczne

Opony asymetryczne są dziś jednymi z najpopularniejszych, jakie spotykamy w samochodach. Nie są produkowane w wersji lewej i prawej, tym samym nie wymagają odpowiedniego montażu poszczególnych kół. Przystosowane są do jazdy po drogach suchych, jak również nawierzchniach wilgotnych i śniegu.

Te uniwersalne właściwości zawdzięczają specyficznej konstrukcji bieżnika, który podzielony jest na strefę zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza dopasowana jest do suchej drogi, druga z kolei idealnie sprawdza się podczas jazdy po mokrej nawierzchni czy śniegu, efektywnie odprowadzając wodę.

Opony asymetryczne czy kierunkowe?

Zastanawiając się, czy wybrać opony asymetryczne czy kierunkowe, warto w pierwszej kolejności rozważyć sposób korzystania z samochodu, a także oczekiwania stawiane nowemu ogumieniu. Bieżnik kierunkowy najczęściej stosowany jest w przypadku opon zimowych, z uwagi na jego rewelacyjne właściwości w zakresie odprowadzania wody. Ten rodzaj opon ma również niski opór toczenia, co pozwala na oszczędność na paliwie.

Bieżnik asymetryczny z kolei dedykowany jest do różnorodnego zastosowania. Sprawdzi się zarówno podczas deszczu, śniegu, a także na nawierzchni suchej. Opony tego rodzaju doskonale współpracują z elektronicznymi systemami kontroli trakcji i wspomagającymi hamowanie. Stosowane są najczęściej w autach klasy premium oraz modelach sportowych.

Opony asymetryczne montaż

Opony asymetryczne montaż mają bardzo prosty. Jak prawidłowo założyć opony asymetryczne?Z jednej strony widoczny jest napis „Outside”, z drugiej zaś „Inside”. „Outside” oznacza, że ta strona opony może być zamontowana jedynie na zewnątrz nadkola. Inside z kolei musi znaleźć się od wewnętrznej strony nadkola.

Jak wspomnieliśmy, opony asymetryczne nie są produkowane w wersjach lewych i prawych, dlatego też mogą być dowolnie montowane na poszczególnych osiach. To znaczne ułatwienie dla osób, które nie zdejmują opon z felg i mają dwa pełne komplety ogumienia, do wykorzystania zimą i latem.

Opony asymetryczne to idealne rozwiązanie dla wymagających kierowców. Posiadają uniwersalne zastosowanie, a konstrukcja bieżnika zapewnia bezpieczną jazdę w każdych niemal warunkach atmosferycznych. Przy doborze opon warto skonsultować się ze specjalistami, którzy wskażą, jakie modele będą najodpowiedniejsze do konkretnego pojazdu. Wówczas zyskamy wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze, a także oszczędność w zakresie kosztów zakupu opon.

Call Now Button