Opony kierunkowe

Nowości Fulda
lato 2018
6 marca 2017
opony asymetryczne
Opony asymetryczne
13 września 2019
Pokaż wszystkie
opony kierunkowe

Opony kierunkowe to pojęcie, określające specyficzną rzeźbę bieżnika. Odpowiednie ułożenie nacięć pozwala na efektywne odprowadzanie wody podczas jazdy w deszczu lub po mokrych nawierzchniach. Bieżnik kierunkowy jest dziś uznawany za najlepszy w zakresie radzenia sobie z wilgotną drogą.

Wymieniając ogumienie w swoim samochodzie, warto zapytać sprzedawcę o tego rodzaju opony, które znacznie poprawią bezpieczeństwo jazdy i przyczepność do mokrej nawierzchni. Opony kierunkowe znane są niemal od początku motoryzacji, jednak czasy nowożytne przyniosły im prawdziwą sławę, ponieważ tego rodzaju ogumienie jest stosowane powszechnie.

Opony kierunkowe jak rozpoznać

Kupując opony kierunkowe, jak rozpoznać czy rzeczywiście to model, jakiego szukamy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oznaczenia, znajdujące się bezpośrednio na ogumieniu. Zwykle są to strzałki, które wskazują kierunek rotacji. Znak graficzny może być także uzupełniony o słowo Rotation, dzięki czemu klienci zyskują pewność, iż kupują opony kierunkowe.

Opony kierunkowe oznaczenia mogą mieć także inne, jednak wspólnym mianownikiem jest zwykle strzałka, wskazująca kierunek. To wystarczy, aby zakupić wysokiej jakości ogumienie kierunkowe. Warto także poradzić się sprzedawcy, który dopasuje konkretny model do posiadanego pojazdu. To gwarancja bezpieczeństwa na drodze i komfortowego podróżowania.

Opony kierunkowe jak zakładać

Opony kierunkowe, jak zakładać, powinien przede wszystkim wiedzieć zakład wulkanizacyjny, do którego się udajemy. Decydując się jednak na samodzielną zmianę ogumienia, warto znać zasady, którymi trzeba kierować się przy zakładaniu opon kierunkowych. Największe znaczenie ma wspomniana wcześniej strzałka, wskazująca kierunek rotacji. To ona będzie wyznacznikiem sposobu montażu opony.

Grot strzałki musi być skierowany do przodu. Istotne jest również prawidłowe zamontowanie dwóch kół na lewą stronę i dwóch kół na prawą stronę, co zwiększa odporność na jazdę po mokrej nawierzchni, przy dużej prędkości. Jeśli nie wiecie, jak założyć opony kierunkowe, warto posiłkować się wiedzą specjalistów, którzy prawidłowo zamontują ogumienie, dzięki czemu doskonale będzie spełniać swoją funkcję.

Opony kierunkowe, to obok opon asymetrycznych, jedne z najpopularniejszych wersji ogumienia, stosowanych w dzisiejszej motoryzacji. Doskonała przyczepność do mokrej nawierzchni oraz efektywne odprowadzanie wody sprawiają, że ten rodzaj gum stosuje coraz więcej kierowców. Znacznie poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Warto jedynie pamiętać, aby opony zostały prawidłowo zamontowane. Dzięki temu wzrośnie ich skuteczność.

Call Now Button